Kim jesteśmy?

Pochodzimy z Łomży i choć żadne z nas nie kształciło się w kierunku fotografii, pozostaje ona jednym z naszych głównych zainteresowań. I mimo, że życie zaprowadziło nas daleko od domu, zawsze mamy czas na powrót do Łomży i na oddawanie się swojej pasji.

Dlaczego Nekropolia Łomżyńska? Bo jest ona nam bliska. Odwiedzana wielokrotnie w cągu roku odkrywała przed nami swoje tajemnice i piękno. Inna każdego dnia, o każdej porze roku. Postanowiliśmy podzielić się naszymi obserwacjami z inymi. Może w ten sposób zwrócimy uwagę na niezwykłość miejsca, które znajduje się w Łomży. Może sprawimy, że ktoś wybierze się na przechadzkę cmentarnymi uliczkami, by popatrzeć na przeszłość. Może ktoś dostrzeże jakiś zapomniany krzyż i wspomni osobę pod nim spoczywającą lub może ktoś dostrzeże potrzebę pomocy podupadającym nagrobkom? A może jakiś przypadkowy turysta dowie się, że w Łomży poza innymi zabytkami warto odwiedzić również cmentarz? Chcieliśmy również umożliwić wizytę tym, którzy z różncyh przyczyn nie mogą tego uczynić osobiście czy to w Dniu Wszytskih Świętych, czy innych ważnych dla nich dniach.


Wszystkie zdjęcia prezentowane na stronie są naszego autorstwa. Część z nich jest również obecna w kilku innych galeriach i stronach które tworzymy, czy to jako rodzeństwo, czy jako grupa fotograficzna Fotoaurinko. Ciągle staramy się doskonalić nasz warsztat, może się zdarzyć więc, że po pewnym czasie zdecydujemy się wymienić fotografie na według nas ciekawsze czy lepsze technicznie.


Strona będzie aktualizowana w miarę możliwości. Ponieważ oboje mieszkamy poza Łomżą, czas naszej pracy nad uzupełnianiem zdjęć jest bardzo intensywny, niestety krótki.


Nie pozostaje nam nic innego jak zaprosic Państwa na zapoznanie się z naszą stroną.


Ewa i Krzysztof Kowalik

~ © E. K. Kowalik 2012 ~
kkowalik.art.plfotoaurinko.com